31 Temmuz 2021 Cumartesi

Ödem Attıran Detoks Suyu Tarifi Sizlerle

  Hiç yorum yok

 Ödem Attıran Detoks Suyu Tarifi Sizlerle

Dokularda aşırı seviyede sıvı birikmesi kısaca ödem olarak isimlendirilmektedir. Özellikle eklem yerlerinde ortaya çıkan ödemler hem hareketi kısıtlar hem de vücudun olduğundan daha kilolu gözükmesine sebep olur. Bu sebeple de düzenli olarak ödem attıran detoks suyu kullanımı gereklidir.

Ödem Attıran Detoks Suyu Malzemeleri Neler?

Detoks suyu olarak hazırlanabilecek çok sayıda farklı karşımın olduğunu hemen söyleyelim. Çünkü vücuttaki ödemin atılmasında fayda sağlayan çok sayıda farklı bitki bulunuyor. Karışımlarda bu bitkiler arasından seçim yapılır ve istenen karışımlar elde edilir. Bizler en kolay şekilde hazırlanabilen, faydalı bir detoks suyu tarifini sizlerle paylaşacağız.

Evinizde kısa süre içerisinde hazırlayabileceğiniz detoks suyunun içerisinde;

·         1 litre su,

·         1 adet orta boy salatalık,

·         1 adet limonun kabuğu,

·         4 dal taze nane, kullanılacaktır.

Ödem Attıran Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Sizler için sunduğumuz ödem attıran detoks suyu içerisinde kullanılan malzemeler her evde bulunan klasik ürünlerdir. Bunun yanında detoks suyunun hazırlanma aşamasında da ekstra ev aletlerine gerek duyulmaz.

İlk olarak salatalığı yıkadıktan sonra istediğiniz şekilde dilimlemeniz gerekli. Bu aşamada kabuğunuz soymayacağınızı unutmayın. Bunun hemen ardından 1 limonun kabuğunu soymanız gerekiyor. Kabuğun tek parça halinde olması şart değildir. Tamamen soyulması yeterli olur.

1 litre suyu sürahiye boşalttıktan sonra içerisine salatalıkları, limon kabuğunu ve taze naneleri atmanız yeterlidir. Oluşan karışımı bir defa karıştırdıktan sonra gece boyunca bekletmeniz gerekli.

Sabah uyandığınızda aç karna ilk bardağı için ve sonrasında gün boyunca her susadığınızda bu suyu kullanın. Etkilerini kısa sürede görmeye başlayacaksınız.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder