23 Şubat 2021 Salı

Numara Kime Ait? Numara Sorgulama Sitesi

  Hiç yorum yok

 
İnsanların birbirlerine ulaşabilmeleri için telefon aracılığı ile kullandıkları numaralara telefon numarası diyoruz. Bu telefon numaralarını bilmediğimizde, numaraara.com gibi çeşitli yöntemler ile öğrenmeye çalışırız. Bu yöntemlerin birçoğu ücretli iken ücretsiz olan yöntemler de bulunmaktadır.Bahsedeceğimiz bu yöntemler özellikle cep telefonu numaraları için geçerli olan yöntemlerdir.İlk ve en bilindik cep telefonu numarası öğrenme yöntemi ile başlayalım. 

Whatsapp’a kaydederek öğrenmek ilk ve hemen uygulanan bir yöntemdir. Bizim numaramız karşı taraf kayıtlı ise ve karşı taraf bu uygulamayı kullanıyorsa ki günümüzde bu uygulamayı kullanmayan yok. Numarayı kaydettikten sonra karşı tarafın profil fotoğrafını görebiliriz. Eğer tanıdık ise ve profil fotoğrafı kendine ait bir fotoğraf ise buradan kime ait olduğunu ücretsiz olarak bulabilirsiniz.Diğer bir yöntem ise,  numara sorgulama için hazırlanan, numaraara.com gibi özel uygulamalardır. Apple ya da Play Store aracılığı ile ücretsiz indireceğiniz bazı uygulamalar sayesinde de arayanın kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bilgi yüzde yüz doğru olmamak ile birlikte size yardımcı olabilir.

Numara Sorgulama Aplikasyonu Nasıl Çalışır?

İstediğiniz uygulamayı telefonunuza indirdik ve aktif ettikten sonra biri sizi aradığı zaman numara kayıtlı değil ise sizle aynı uygulamayı kullanan ve rehberine erişime izin veren kullanıcılardan bu telefon numarası taranmaktadır. Ve bulunan numara kime ait rehberde bulundu ise ve o rehberde ismi ne olarak kayıtlı ise sizin ekranınızda da o şekilde çıkacaktır. Sadece arama anında değil arama sonrası da tanımadığınız numarayı sorgulamanız mümkündür.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder