26 Nisan 2020 Pazar

Kazalı Araba Nasıl Anlaşılır ?

  Hiç yorum yok
Merhaba arabaseverler, bu makalemizde araba alırken dikkat edilmesi gereken şeyleri ve kazalı araba nasıl anlaşılır konularını anlatmaya ve sizi bilgilendirmeye çalışacağız. 

araba alırken dikkat edilmesi gereken şeyler

Sıfır araba fiyatlarının artmasından sonra ikinci el piyasası değere bindi ve çok fazla ticaret gerçekleşiyor. Ve bizde sizlere araba önerisi yaparak yardımcı olmaya çalışıyorduk. Ancak şöyle bir durumda var, herkes arabadan anlamak zorunda değil o yüzden araba alırken tabiri caizse kazıklanma durumu olmasın diye sizlere bu rehberi hazırlıyoruz.

Öncelikle arabadan anlamayan birinin gözünden anlatmaya başlayalım nelere dikkat edileceğini. Araba alacağınız kişiye arabanın motorunda, şanzumanında, kaportasında sıkıntı olup olmadığını sormalısınız. Hasar kaydını sorgulamak için sigortacılara veya 5665'a arabanın plakasını atabilirsiniz. Ve sonra satıcıdan şöyle bir söz istemelisiniz ; ben arabayı expertize sokacağım, eğer dediğinizden hariç bir sorun çıkarsa yol masraflarım ve expertiz parasını siz ödersiniz diye. Zaten arabasına güvenen bir kişi bunu direkt olarak kabul eder. 

Arabanın sahibiyle buluştunuz ve arabayı expertize sokacaksınız, peki güvenilir ve işini gerçekten iyi yapan expertiz firmasını nereden bulacaksınız ? Bu sorusunun cevabı da aslında çok basit, Google'a "Ankara'da hangi expertiz daha iyi" diye aratırsanız forum sitelerinde vs. bolca sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sonuçlara bakarak expertiz firmasına gidebilirsiniz. Burada detaylı bir şekilde kaportasına motoruna ve şanzumanına baktırınız. Ama benim önerim bu expertizden sonra birde alacağınız markanın motor ustasına aracı göstermek olacaktır.

Arabadan anlamayan bir kişi kazalı bir arabayı bu şekilde anlayabilir. Bu makalemizde bu şekildeydi, arabadan anlayan kişi zaten kendisi yukarıda dediğim şeyleri kontrol edebilir, eğer tam olamadıysa yine bir expertiz firmasına başvurabilir.

Umarım bu makale işinize yaramıştır ve araba alırken sorun yaşamazsınız.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder